توربو شارژ چیست ؟

توربو شارژ چیست ؟

در اولین مقاله از وب سایت توربو شارژ عباسی قصد داریم به معرفی توربو شارژ ( سوپر شارژ ) بپردازیم و به این سوالات جواب بدهیم : توربو شارژ چیست ؟ – نحوه ی ساخت توربو شارژ – کاربرد توربو شارژ – نحوه ی کار توربو شارژ – پس در ادامه با ما باشید تا به جواب این سوالات برسیم .

توربو شارژر نوعی سیستم است که وظیفه ی مکش را دارد و  هوا را با فشار زیاد به درون سیلندر می دمد . هنگامی که پیستون در حالت برعکس قرار دارد ، ترکیب هوا و سوخت ( در موتور دیزلی ، هوا ) را به داخل سیلندر می مکد . هر چه فشار هوا بیشتر باشد مقدار مولکولهای هوا بیشتر خواهد بود ، و با تبع ترکیب هوا و سوخت بیشتری در سیلندر جای خواهد گرفت . هر چه سوخت بیشتر باشد ، قدرت ناشی از احتراق هم بیشتر خواهد بود و این یعنی افزایش قدرت موتور .

بدین ترتیب موتور مجهز به توربو شارژر قدرت بیشتری نسبت به موتور معمولی تولید می کند  و این بدان معنی است که شتاب خودروی مجهز به توربوشارژر بیشتر است و سریع تر به سرعت مناسب دست پیدا می کند.

در زیر ویدیویی قرار داده ایم که شما را با نحوه ی ساخت توربو شارژ آشنا می کند پس آن را ببینید و ادامه ی مقاله رو از دست ندهید .

انواع توربو شارژ : همه توربو شارژ ها به یک طریق عمل می کنند اما چگونگی ورود گازهای خروجی به داخل توربین متفاوت می باشد سه نوع توربو شارژ وجود دارد این سه نوع عبارتند از نوع حلزونی ساده و نوع حلزونی با افزایش سرعت و نوع ضربانی .

توربو شارژ

توربو شارژ

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بود باشد .

توربو شارژ عباسی ارانه دهنده ی انواع توربو شارژ


, , , , , , ,

دیدگاه (3)

  1. سلام دوست عزیز جای تشکر و تقدیر و افتخاره که تو شهر ما همچین مرکز تخصصی تیونینگ خودرو وجوداره اگه کار شما بصورت علمی و کاملا تخصصی باشه که دیگه جای حرفی باقی نمی مونه انشا.. در اولین فرست جهت بازدید و مشاوره از کارتون مزاحم وقتتون می شم ….. یا علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *