تعریف توربو شارژ

تعریف توربو شارژ

قطعه ای را متصور شوید که محور آن ۱۸۰/۰۰۰ دور در دقیقه میچرخد ، هوا را تا ۴۰ برابر فشرده کرده و با شتاب بسیار بالایی بداخل محفظ ی سیلندر میدمد . نیروی خود را از نیروری هدر رفت اگزوز موتور تامین کرده و باعث افزایش توان موتور تا ۲ برابر میگردد . قطعات آن تماما ار ابَر آلیاژ ها ساخته شده و با تلرانس ۴ هزارم میلی متر میشود ، تک تک آنها به اندازه ی وزن سر سوزن لنگی ندارند و روی فیلم روغنی به ضخامت ۲ هزارم میلی متر میلغزد . یک سمت آن تا دمای ۱/۱۰۰ درجه سانتی گراد گرم می شود حال آنکه طرف دیگر بسیار خنک است . بدون آن موتور وسیله نقلیه شما عملا توان حرکت نخواهد داشت در حالیکه عملکرد صحیح آن ۲۵ تن آهن و فولاد را در سربالایی ها با شتاب بالا میکشد.

آری توربوشارژ ، این قطعه جادویی ، جان موتور وسیله نقلیه شما ، این قطعه بسیار کارآمد که علارغم ساختار بسیار پیچیده اش تنها توقعش از شما در طی حیات پرثمرش رسیدگی مداوم میباشد تا شما را هیچگاه در نیمه راه تنها نگذارد و به به سر منزل مقصود برساند .

موتور های درون سوز میزلی که محصول شگرف عصر ماشین هستند تا زمانیکه توربو شارژ را در آغوش نگرفته بودند بصورت کانونی توان یاری کردن به صنعت در گلوگاه های دشوار پیشرفت و تکنولوژی را نداشتند . حال آنکه هم اکنون که بیش از ۹۹ درصد موتورهای دیزلی و ۵۶ درصد موتورهای بنزینی در جهان از تکنولوژی توربوشارژ بهره میگیرند و نقش بسیاز پر رنگی در زندگی امروزی ما ایفا میکنند .

این هم از تعریف کامل توربو شارژ


, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *